#PAGE_PARAMS# #ADS_HEAD_SCRIPTS# #MICRODATA#
Neopatrné zacházení s dekorativní kosmetikou může vést až k poškození oka

Neopatrné zacházení s dekorativní kosmetikou může vést až k poškození oka

13. 1. 2013

Účelem dekorativní kosmetiky je učinit naše oči krásnější a přitažlivější a rozhodně by zrakovému orgánu neměla uškodit.

Účelem dekorativní kosmetiky je učinit naše oči krásnější a přitažlivější a rozhodně by zrakovému orgánu neměla uškodit. Většina kosmetických výrobků určených na tyto obličejové partie je bezpečná, ale musíme vědět, jak je správně používat. Nerozumné nebo vyloženě hloupé zacházení i s obyčejnou řasenkou může mít za následek podrážděné oči, nepříjemnou infekci, nebo dokonce vážný úraz.

Seznam bezpečnostních opatření

Zdá se vám přehnané mluvit v souvislosti s oční kosmetikou o bezpečnostních opatřeních? Nezapomínejte, jak důležitý je zdravý zrak pro náš každodenní život! Proto než příště vezmete do ruky řasenku nebo oční stíny, přečtěte si následující seznam a přesvědčte se, že vše děláte správně.

  • Jestliže se u vás po nějakém kosmetickém přípravku objeví známky podráždění očí, ihned jej přestaňte používat. Pokud známky podráždění přetrvávají delší dobu, poraďte se s lékařem.
  • Nepoužívejte žádnou oční kosmetiku, jestliže máte nějakou oční infekci (například zánět spojivek) nebo zánět v okolí oka. Kosmetiku, kterou jste případně používali v době oční infekce, vyhoďte, protože může být kontaminovaná.
  • Před aplikací jakékoli kosmetiky v oblasti očí se nejprve ujistěte, že máte čisté ruce, abyste si do oka nezanesli infekci.
  • Svou oční kosmetiku nikomu nepůjčujte ani nepoužívejte kosmetiku někoho jiného. Pamatujte, že řasenka je stejně osobní předmět jako kartáček na zuby.
  • Nepoužívejte starou oční kosmetiku. Výrobci obvykle doporučují vyhodit řasenku po dvou až čtyřech měsících užívání.
  • Nesnažte se "obnovit" vyschlou řasenku přidáním vody, nebo dokonce slin. Nejenom že mohou obsahovat nebezpečné bakterie, ale přidaná tekutina naředí konzervační látky v řasence, které mají růstu bakterií bránit.
  • Nepoužívejte na oči a jejich okolí kosmetiku, která k tomu není přímo určená.
  • Líčení očí nikdy neprovádějte a neupravujte v autě, tramvaji nebo na jiném místě, kde hrozí prudký pohyb. Může dojít k vážnému úrazu oka.

A ještě jedna dobrá rada na závěr: zvláště u oční kosmetiky je důležité, aby odpovídala bezpečnostním normám. Nekupujte kosmetiku z nedůvěryhodných zdrojů a buďte opatrní také při nákupu v zahraničí.

(vek)

Zdroj: www.fda.gov

Čtěte dále

5. 8. 2024

Glaukom z pohledu věku

Tento článek pojednává o glaukomu (zeleném zákalu) z hlediska jeho výskytu u různých věkových skupin. Popsány jsou jak jeho formy, tak způsoby,...
Zobrazit článek